About Mahdi آدرس های اینجا: Www.ZahrNevis.ir Www.VocalVoice.ir Www.aboutMahdi.com Www.taghvim.date Www.zaman.date Www.tarikh.date Www.vaght.date نویسنده صلح دوستی هستم و اگر ببینم مطالبم تحریک کننده احساسات منفی مخاطبین هست به صورت موقت پاک می کنم و در زمان مناسب وقتی جنبه ها و ابعاد منفی مطلبم کم رنگ شد برای اثر بخشی مثبت دوباره انتشار میدم. بالاخره از قدیم گفتن: هر سخن وقتی و هر نکته مکانی دارد.../ نادانی دردیست که فقط خردمندان آن را احساس می کنند./ این وبلاگ حافظ آبروی اشخاص حقیقی و حقوقی است و از عملیات انتحاری فرهنگی به شدت اجتناب می ورزد. ناشناس بودن نام نویسنده نیز در راستای همین سیاست هست./ من مامور به بستن سوپاپ اطمینان با چوبپنبه هستم، اما آیا دشمن از طریق سوراخ سوپاپ میتونه کلیدواژه نفوذ بکنه؟/ هر چه توو دهنی دارید قورت دهید و بر محمد و آل محمد صلوات بفرستید و مشت محکم خود را باز و رو به آسمان دعا کنید که روایات مهدویت جعلی نباشد/ به دلیل عدم ارسال کامنت از سوی مخاطبین و بازدیدکنندگان وبلاگ، هرازچندگاهی ضربان نبض شما بینندگان عزیز را از طریق ارسال پست های تحریک آمیز می گیرم که خدای نکرده کند یا نامنظم نزند./ در این وبلاگ ما اراده کرده ایم در کار خدا دخالت کنیم ولی قصد تبدیل در سنت الهی نداریم چون اصلا شدنی نیست مثلا بدون عزم جدی ملی هیچ تغییری در روند فعلی فرهنگی و اجتماعی حاصل نخواهد شد/ حق ویرایش برای نویسنده محفوظ است./ گاهی وقتا صدای قهقهه شیطان رو می شنوم حتی وسط دهه محرم، امان از غریبی امام حسین در بین عزادارانش/ مجموعه وبلاگهای من به کل ادارات روابط عمومی سراسر کشور اعلان جنگ کرده است/ در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن، سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور/ امیدوارم روزی روزگاری مجبور نشم مطلبی مناقشه برانگیز و فتنه آمیز رو بدون ذکر پادزهر بنویسم/ حتی اگر بتوانم ثانیه ای در مرگ تدریجی این ملت تاخیر بیندازم دریغ نمی کنم/ برای نجات اقوام ایرانی از توهم مسلمان بودن و واقعیت عقب ماندگی تلاش می کنم./ به مسئولین فرهنگی فحش نمیدم تا توی خماری فحش شنیدن از من باقی بمونن/ منتظر دین جدید نباید بود اما مجری، صالح خواهد بود/ چه خوب بود قبل از جمله سازی با واژه "بصیرت" کمی سیرت میداشتیم/ ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد در دام مانده باشد گاو صیاد زاییده باشد/ org تحریک می کند تا مهدی وبلاگ بنویسد یا اول مهدی وبلاگ می نویسد بعد org مقابله می کند؟ مهدی کجای کارست؟ tag:http://www.vocalvoice.ir 2018-05-22T15:48:48+01:00 mihanblog.com آمد 2018-05-07T03:28:46+01:00 2018-05-07T03:28:46+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/349 هوشنگ مهدی یار { آمد ، آمد ، با دلجویی ، گفتا با من      تنها منشین ، برخیز و ببین                     گلهای خندان صحرایی را      از صحرا دریاب این زیبایی را }                                               ....................                      { آمد ، آمد ، با دلجویی ، گفتا با من      تنها منشین ، برخیز و ببین
                     گلهای خندان صحرایی را      از صحرا دریاب این زیبایی را }
                                               ....................
                                  با گوشه گرفتن      درمان نشود غم
                                 برخیز و به پا کن      شوری تو به عالم
      توکه عزلت ، گزیده‌ای          غم دنیا ، چشیده‌ای         زطبیعت ، چه دیده‌ای تو
تو که غمگین ، نشسته‌ای      زجهان ، دل ، گسسته‌ای      به چه مقصد ، رسیده‌ای تو
]]>
سخن تفکربرانگیز اینشتین 2018-04-22T04:14:14+01:00 2018-04-22T04:14:14+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/343 هوشنگ مهدی یار واقعا دیوانگی است که یک کار را بارها و بارها تکرار کنید و انتظار نتایج متفاوتی داشته باشید.ترجمه فارسی‌ این حرف این می‌شود: آزموده را آزمودن خطاست!این سخن بدیهی به نظر می‌رسد، اما در مقام عمل بیشتر مردم پیرامون ما هر روز به صورت‌های مختلف ابراز شگفتی می‌کنند که چرا با وجود اینکه رفتار و کاری را با پشتکار ادامه می‌دهند، «تغییر»ی مشاهده نمی‌کنند، سخن قصار دیگری وجود دارد که می‌گوید:«جهان‌های نو وقتی زاده می‌شوند که طرح‌ها و قالب‌های کنونی در هم بشکنند.»اگر یک جامعه به طرح‌ها، تفکرات و عادات قدیم واقعا دیوانگی است که یک کار را بارها و بارها تکرار کنید و انتظار نتایج متفاوتی داشته باشید.

ترجمه فارسی‌ این حرف این می‌شود: آزموده را آزمودن خطاست!

این سخن بدیهی به نظر می‌رسد، اما در مقام عمل بیشتر مردم پیرامون ما هر روز به صورت‌های مختلف ابراز شگفتی می‌کنند که چرا با وجود اینکه رفتار و کاری را با پشتکار ادامه می‌دهند، «تغییر»ی مشاهده نمی‌کنند، سخن قصار دیگری وجود دارد که می‌گوید:

«جهان‌های نو وقتی زاده می‌شوند که طرح‌ها و قالب‌های کنونی در هم بشکنند.»

اگر یک جامعه به طرح‌ها، تفکرات و عادات قدیمی خود ادامه بدهد، نباید انتظار «تغییر» داشته باشد.

شاید دلیل تکرار دیوانه وار کارها این باشد که اغلب مردم میخواهند به تقلید از دانشمندان با انجام آزمایشات زیاد به نتیجه برسند اما فوت کوزه گری یک دانشمند و مخترع و مکتشف اینست که یک آزمایش علمی را در شرایط مختلف و با تغییر پارامترهای اولیه انجام می دهد تا به نتیجه مطلوب دست یابد.

]]>
با معایب بیش از حد مهربان بودن آشنا شوید 2018-03-07T08:56:46+01:00 2018-03-07T08:56:46+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/338 هوشنگ مهدی یار مهربان بودن ویژگی خوبی است، اما بیش از حد مهربان بودن، خیر و می‌تواند معایب و دردسر‌های خاص خودش را از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ احساسی برایتان به‌همراه داشته باشد. در ادامه معایب بیش از حد مهربان بودن را برای شما توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.    1- دیگران از شما سوء استفاده می‌کننداگر خیلی مهربان باشید، دیر یا زود یک سری از شما سوء استفاده خواهند کرد. حال یا از لحاظ مالی، یا روحی یا فیزیکی.    2- ضعیف دیده می‌شویدافراد بیش از حد مهربان به ندرت به دیگرا
    1- دیگران از شما سوء استفاده می‌کنند

اگر خیلی مهربان باشید، دیر یا زود یک سری از شما سوء استفاده خواهند کرد. حال یا از لحاظ مالی، یا روحی یا فیزیکی.

    2- ضعیف دیده می‌شوید

افراد بیش از حد مهربان به ندرت به دیگران نه می‌گویند و این شاید باعث شود که ضعیف بنظر برسند. شما به عنوان یک فرد مهربان فکر می‌کنید که برای نه گفتن به دیگران باید خیلی شخصیت قوی‌ای داشته باشید و به همین دلیل احتمال دارد که ضعیف بنظر برسید.

    3- انتظارات غیر واقعی دارید

وقتی آدم مهربانی باشید احتمالا فکر می‌کنید که دیگران هم همه همینطور هستند که این مسئله مطلقا صحیح نیست. بهتر است که انتظاراتی واقعی داشته باشید.

    4- مردم باور‌شان نمی‌شود که انقدر مهربان باشید

اگر خیلی مهربان باشید شاید متوجه شوید که یک سری افراد این حد از مهربانی در وجود شما را باور نمی‌کنند و فکر می‌کنند که شاید هدف پنهانی از این مهربانی دارید.

    5- دیگران فقط وقتی به چیزی احتیاج دارند سراغ شما می‌آیند

روابط باید دو طرفه باشند و هر دو طرف به یک اندازه برای آن تلاش کنند. اگر بیش از حد مهربان باشید ممکن است دوستان‌تان فقط وقتی به شما احتیاج دارند با شما ارتباط برقرار کنند.

    6- افراد محتاج را به سمت خود جلب می‌کنید

بیش از حد مهربان بودن یعنی شما معمولا با هر کس که ملاقات می‌کنید مهربان هستید. یعنی وقتی کسی نیاز‌های یک رابطه‌ی دوستانه را برطرف نکرد او را از خود‌تان نمی‌رانید. این کار شما در را باز می‌گذارد تا هر کس داخل شود و کسانی که شخصیتی محتاج تایید شدن دارند مدام از بیش از حد مهربان بودن شما سوء استفاده کنند.

    7- شاید افسرده شوید

افراد بیش از حد مهربان، نیاز‌های دیگران بر نیاز‌های خودشان اولویت دارد و این باعث می‌شود که مدام در حال راضی کردن دیگران باشید. وقتی هدفتان کمک به دیگران باشد و به خود‌تان توجهی نداشته باشید ممکن ات در ورطه‌ی افسردگی غرق شوید.

    8- ممکن است وارد کار‌های اعتیاد آور شوید

وقتی حس کنید هیچ ارزشی ندارید ممکن است حس کنید که باید این خلاء را با چیز دیگری پر کنید. اینجاست که ممکن است پای الکل یا مواد مخدر به زندگی‌تان باز شود. وقتی حس بی‌ارزشی کنید، به چیزی احتیاج دارید که حالتان را بهتر کند.

    9- دیگر با خودتان مهربان نیستید

وقتی با دیگران بیش از حد مهربان باشید، مهربان بودن با خود‌تان را فراموش می‌کنید. این موضوع می‌تواند منجر به افسردگی شدید شما شود.

   10- دیگران زندگی شما را تعریف می‌کنند

اگر مدام کار‌هایی را برای راضی کردن دیگران انجام داده و حواستان به زندگی خود‌تان نباشد، ممکن است به کل زندگی دیگری را زندگی کنید. وقتی به احساسات، امید‌ها، انتخاب‌ها و علایق خود‌تان اهمیت ندهید، در واقع دارید اجازه می‌دهید که دیگران زندگی شما را تعریف کنند.

البته که مهربان بودن با دیگران چیز فوق‌العاده‌ای است، اما نه به قیمت بی‌توجهی به خود‌تان.

]]>
آهای خانم محترم؛ 2018-02-15T11:15:06+01:00 2018-02-15T11:15:06+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/335 هوشنگ مهدی یار به نام خداوند بخشنده بخشایشگرمن ساده یا بزدل نیستم، فقط به خودم بیشتر از دیگران سخت گیری می کنم چون یاد گرفتم که مرد بزرگ به خود سخت می گیرد و مرد کوچک به دیگران. به نام خداوند بخشنده بخشایشگر
من ساده یا بزدل نیستم، فقط به خودم بیشتر از دیگران سخت گیری می کنم چون یاد گرفتم که مرد بزرگ به خود سخت می گیرد و مرد کوچک به دیگران.
]]>
دیوانگی هم عالمی داره 2018-01-30T08:39:40+01:00 2018-01-30T08:39:40+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/330 هوشنگ مهدی یار احتمال اینکه یک دیوانه با شخصیت درونگرا در تیمارستان بستری شود خیلی کمتر از احتمال اینست که یک دیوانه با شخصیت برونگرا در تیمارستان بستری شود.به همین سبب اکثر مردم ایران آزادانه راست راست در خیابان ها می چرخند.حالا فکر کن این جامعه افسرده ایرانی به جای مصرف قرص اعصاب بخواد(یا به اجبار) در ماه رمضون روزه هم بگیره، رسماً دارالمجانین 80میلیونی دو دهنه افتتاح میکنن.
به همین سبب اکثر مردم ایران آزادانه راست راست در خیابان ها می چرخند.

حالا فکر کن این جامعه افسرده ایرانی به جای مصرف قرص اعصاب بخواد(یا به اجبار) در ماه رمضون روزه هم بگیره، رسماً دارالمجانین 80میلیونی دو دهنه افتتاح میکنن.
]]>
شهر ما خانه ماست 2018-01-28T06:49:33+01:00 2018-01-28T06:49:33+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/328 هوشنگ مهدی یار اصل وظیفه زن، شوهرداریست و وظیفه اصلی مرد در خانه، شهرداریست. اصل وظیفه زن، شوهرداریست و وظیفه اصلی مرد در خانه، شهرداریست. ]]> ابهت 2017-12-04T17:46:56+01:00 2017-12-04T17:46:56+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/319 هوشنگ مهدی یار سیکس پکسوسک پک ]]> عربی را پاس بداریم 2017-11-30T09:19:09+01:00 2017-11-30T09:19:09+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/316 هوشنگ مهدی یار زین پس به جای عبارت جعلی و نامانوس "شق الپقر" بگوییم "شق القمر" زین پس به جای عبارت جعلی و نامانوس "شق الپقر" بگوییم "شق القمر" ]]> بیسکوییت 2017-11-27T18:49:09+01:00 2017-11-27T18:49:09+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/310 هوشنگ مهدی یار یادمه هشت سالم بودیه روز از طرف مدرسه بُردنمون کارخونه تولید بیسکوییت!ما رو به صف کردن و بردنمون تو کارخونه ، که خط تولید بیسکویت رو ببینیموقتی به قسمتی رسیدیم که دستگاه بیسکویت می داد بیرونخیلی از بچه ها از صف زدن بیرون و بیسکویتایی که از دستگاه میزد بیرون رو ورداشتن و خوردنمن رو حساب تربیتی که شده بودم میدونستم که اونا دارن کار اشتباه و زشتی میکننواسه همین تو صف موندمولی آخرش اونا بیسکویت خورده بودن و منی که قواعدو رعایت کردم هیچی نصیبم نشده بودالان پنجاه سالمه، اون روز گذشت ولی تجربه اون رو یادمه هشت سالم بود

یه روز از طرف مدرسه بُردنمون کارخونه تولید بیسکوییت!

ما رو به صف کردن و بردنمون تو کارخونه ، که خط تولید بیسکویت رو ببینیم

وقتی به قسمتی رسیدیم که دستگاه بیسکویت می داد بیرون

خیلی از بچه ها از صف زدن بیرون و بیسکویتایی که از دستگاه میزد بیرون رو ورداشتن و خوردن

من رو حساب تربیتی که شده بودم میدونستم که اونا دارن کار اشتباه و زشتی میکنن

واسه همین تو صف موندم

ولی آخرش اونا بیسکویت خورده بودن و منی که قواعدو رعایت کردم هیچی نصیبم نشده بود

الان پنجاه سالمه، اون روز گذشت ولی تجربه اون روز بارها و بارها تو زندگیم تکرار شد!

خیلی جاها سعی کردم که آدم باشم و یه سری چیزا رو رعایت کنم

ولی در نهایت من چیزی ندارم و اونایی که واسه رسیدن به هدفشون خیلی چیزا رو زیر پا میذارن از بیسکوییتای تو دستشون لذت میبرن

از همون موقع تا الان یکی از سوالای بزرگ زندگیم این بوده و هست که خوب بودن و خوب موندن مهمتره یا رسیدن به بیسکوییتای زندگی؟

اونم واسه مردمی که تو و شخصیتت رو با بیسکوییتای توی دستت میسنجند!

]]>
جاهای خالی را پر کنید و همیشه در ذهنتان تَکرار کنید 2017-11-26T10:31:41+01:00 2017-11-26T10:31:41+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/308 هوشنگ مهدی یار 1. مهمترین فرد زندگی من نامش ------- است.           2. مهمترین هدف یکساله من -------- است.3. مهمترین هدف پنج ساله --------- است.     4. سه ارزش مهم زندگی ام که حاضرم وقتم رابه خاطرش صرف کنم ----- و ------ و -------- هستند.    5. بزرگترین نقطه قوت من  ------- است.  6. بزرگترین ضعف من ------------- است.           
2. مهمترین هدف یکساله من -------- است.

3. مهمترین هدف پنج ساله --------- است.
    
4. سه ارزش مهم زندگی ام که حاضرم وقتم رابه خاطرش صرف کنم ----- و ------ و -------- هستند.
   
5. بزرگترین نقطه قوت من  ------- است.
 
6. بزرگترین ضعف من ------------- است.
]]>
کتاب خوانی و خان منشی 2017-11-25T05:44:21+01:00 2017-11-25T05:44:21+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/306 هوشنگ مهدی یار خان
]]>
هسته باز 2017-11-05T09:14:10+01:00 2017-11-05T09:14:10+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/293 هوشنگ مهدی یار انیشتین انرژی هسته ای رو کشف کرد ایرانی جماعت هم با هسته خرمایی که خوردند بازی کردند. انیشتین انرژی هسته ای رو کشف کرد ایرانی جماعت هم با هسته خرمایی که خوردند بازی کردند. ]]> روز فرهنگ عمومی را گرامی می داریم 2017-11-05T04:00:52+01:00 2017-11-05T04:00:52+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/292 هوشنگ مهدی یار [http://www.aparat.com/v/cYTVJ]فرهنگ واژه آشکار و پنهانی است که سخت در پس پرده ابهام قرار دارد. سهل ممتنعی که خود را می نمایاند و پنهان است. دیده نمی شود و خود نمایی می کند. ماهیتی به شدت پیچیده ، نامتعین و سیال دارد. از همین جهت است که کوشش دانشمندان برای رسیدن به یک تعریف جامع و همه پسند، تقریبا به امری محال تبدیل گشته و همچنان در حد یک آرزو باقی مانده است. در برخی نوشته ها تا۱۶۴تعریف مختلف از فرهنگ ارائه داده اند.در یک تعریف کلی، فرهنگ تعیین کننده چگونگی تفکر ، احساس و
[http://www.aparat.com/v/cYTVJ]


فرهنگ واژه آشکار و پنهانی است که سخت در پس پرده ابهام قرار دارد. سهل ممتنعی که خود را می نمایاند و پنهان است. دیده نمی شود و خود نمایی می کند. ماهیتی به شدت پیچیده ، نامتعین و سیال دارد. از همین جهت است که کوشش دانشمندان برای رسیدن به یک تعریف جامع و همه پسند، تقریبا به امری محال تبدیل گشته و همچنان در حد یک آرزو باقی مانده است. در برخی نوشته ها تا۱۶۴تعریف مختلف از فرهنگ ارائه داده اند.
در یک تعریف کلی، فرهنگ تعیین کننده چگونگی تفکر ، احساس و شعور اعضای جامعه ، راهنمای اعمال انسان ها و معرف جهان بینی‌های آنها در زندگی است. فرهنگ عمومی به معنای فرهنگ غالب و گسترده‌ای است که در میان عموم جامعه رواج و رسوخ دارد و حوزه‌ای از عقاید،‌ ارزش ها، جلوه‌های احساسی و هنجارهاست که اجبار اجتماعی غیر رسمی از آن حمایت می‌کند و فراتر از گروه ها و اقشار خاص در کلیت جامعه مورد قبول است.
]]>
چالش پاسخگویی به آدم زبان نفهم 2017-10-31T04:08:59+01:00 2017-10-31T04:08:59+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/289 هوشنگ مهدی یار متاسفانه در ایران، اظهار نادانی کردن و زیر سوال بردن بدیهیات بر اظهار درک و فهم از موضوع افضل است. و وقتی مخاطب به راحتی همه توضیحات متکلم را با یک پرسش "ها، ایی که وگویی ایی یعنی چه" یا  "ینی چی چی حالا" تکذیب می کند و مباحث علمی را پیش پا افتاده و احمقانه جلوه می دهد دیگر کسی برای کسب دانش رغبتی نشان نمی دهد. متاسفانه در ایران، اظهار نادانی کردن و زیر سوال بردن بدیهیات بر اظهار درک و فهم از موضوع افضل است. و وقتی مخاطب به راحتی همه توضیحات متکلم را با یک پرسش "ها، ایی که وگویی ایی یعنی چه" یا  "ینی چی چی حالا" تکذیب می کند و مباحث علمی را پیش پا افتاده و احمقانه جلوه می دهد دیگر کسی برای کسب دانش رغبتی نشان نمی دهد. ]]> پیشگیری از درگیری لفظی 2017-10-29T03:48:24+01:00 2017-10-29T03:48:24+01:00 tag:http://www.vocalvoice.ir/post/286 هوشنگ مهدی یار یکی از راه های پرهیز از بالا گرفتن بحث و جدی شدن آن، وارد کردن گفتگو در کانال نصیحت و ارشاد هست. یعنی اینکه طرف مقابل را وادار کنی به جای دفاع از مواضع خودش، حمله ای منفعلانه در قالب پند و اندرز به تو داشته باشد. یکی از راه های پرهیز از بالا گرفتن بحث و جدی شدن آن، وارد کردن گفتگو در کانال نصیحت و ارشاد هست. یعنی اینکه طرف مقابل را وادار کنی به جای دفاع از مواضع خودش، حمله ای منفعلانه در قالب پند و اندرز به تو داشته باشد.]]>